Miraç Kandili Bediüzzaman

By | February 14, 2022

Miraç Kandili Bediüzzaman. Gününe denk gelen miraç kandili 15 mayıs cuma günüdür. “miraç gecesi, ikinci bir kadir gecesi hükmündedir.

Bediüzzaman’ın Miraç Kandili yorumu Sorularla Said Nursi
Bediüzzaman’ın Miraç Kandili yorumu Sorularla Said Nursi from www.sorularlasaidnursi.com

Mi̇raç kandi̇li̇ feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri de miraç gecesidir. Feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri de miraç gecesidir. Miraç kandili mesajları, en güzel ve anlamlı, resimli, kısa ve uzun kandil tebrik sözleri.

Resulullahın (A.s.m.) Şahsında Insanlığın Önüne Açılmış Sınırsız Bir Terakki Ufkudur.

Yazımızın başlığını üstad bediüzzaman hazretlerinin bir mektubundan aldık. Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Miraç kandili mesajları, tebrik sözleri;

Miraç Kandili Orucu Imsak Vakitleri;

Söz.)
miraç gecesi namazı
miraç gecesi kılınacak namaz on iki rekattır. Bu gece mümkün oldukça çalışmakla kazanç birden bine çıkar. Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir.

Geceyi Namaz, Kur’an, Isitiğfar, Salavat Ve Dua Ile Ebedîleştirmeliyiz.

Mademki bediüzzaman gibi bir ibadet kahramanı “miraç gecesi ikinci bir kadir gecesidir” demiş. Miraç kandili, i̇slam dininde kutsal sayılan gecelerden biridir. Gerçi üstad zaten yılın her gecesini kandil gibi değerlendiriyor, sabah namazından beş altı saat önce kalkıp, büyük cevşen’in tamamını okuyup.

Miraç Kandili, İslam Dininde Kutsal Sayılan Gecelerden Biridir.

İki rekatte bir selam verilerek kılınacak olan. Resulullahın (a.s.m.) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur. Günlük okunacak dualar ve zikirler;

Miraç Bir Yükseliştir, Bütün Süfli Duygulardan, Beşeri Hislerden Ter Temiz Bir Kulluğa, En Yüce Mertebeye Terakki Ediştir.

Gerçi üstad zaten yılın her gecesini kandil gibi değerlendiriyor, sabah namazından beş altı saat önce kalkıp, büyük cevşen’in tamamını okuyup. 21.03.2020 sorularla said nursi ubudiyet 0. Gecesine denk gelen kadir gecesinin arasında gizli bir tevafuk vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *