Miraç Kandili Fazileti Diyanet

By | January 30, 2022

Miraç Kandili Fazileti Diyanet. Öncelikle vaazımıza başlarken aramızdan ayrılan kardeşlerimiz için yüce rabbimizden merhamet, mağfiret diliyoruz. Miraç kandili'ni ibadetle geçirmenin sevabı çok büyüktür.

Miraç Kandili ne zaman? 10 Mart ne kandili? 2021
Miraç Kandili ne zaman? 10 Mart ne kandili? 2021 from www.hurriyet.com.tr

Diyanet i̇şleri başkanlığı tarafından 2022 kandil günleri yayımlandı. Gecesi idrak edilecek olan miraç kandili'nde oruç tutmanın oldukça fazileti ve sevabı olduğu biliniyor. Hiç şüphesiz o, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir (i̇srâ 17/1).

Peki, Diyanet 2022 Miraç Kandili Ne Zaman?

Miraç, mekke döneminde, risaletin zor zamanlarında, sevgili. Üç ayların ilk kandili olan regaip kandili idrak edildi. Gecesi ise kinci kandil miraç kandili idrak edilecek.

Mübarek Üç Ayların Başlamasının Ardından Yılın Ilk Kandili Olan Regaip Kandili Idrak Edildi.

Miraç kandili, peygamberin mirac’a yükseldiği gecenin idrak edildiği gün olarak biliniyor. İşte 2022 kandil ve dini günler takvimi. Diyanet'in 2022 dini günler takvimine göre, receb ayının 26.

Beş Vakit Namaz Farz Kılınmıştır.

Bu acılarla yeni bir miraç kandiline ulaşmış bulunmaktayız. Miraç kandili'ni ibadetle geçirmenin sevabı çok büyüktür. Kandil tarihleri her yıl diyanet i̇şleri başkanlığı’nın yayınladığı dini.

Diyanet Takvimi Ile 2022 Miraç Kandil Gecesi Ne Zaman, Hangi Tarihte?

Kim o gün oruç tutar ve geceyi ibadetle geçirirse yüz sene oruç tutmuş ve yüz sene ibadet yapmış gibi olur” buyurdu. Gecesi idrak edilecek olan miraç kandili'nde oruç tutmanın oldukça fazileti ve sevabı olduğu biliniyor. Miraç kandili'nin önemi ve anlamı, mübarek kandil gecesinin gelmesi ile beraber müslümanların odaklandığı konulardan oldu.

Diyanet 2022 Yılına Dair Kandil Günleri Takvimini Yayınladı.

Müslüman aleminin heyecanla beklediği miraç kandili için geri sayım başladı. Müslüman alemi büyük öneme sahip olan miraç kandilinin tarihi merak ediliyor. Bilindiği gibi miraç kandili, beş vakit namazın mü’minlere farz kılındığı, bakara suresini son iki ayetinin indirildiği ve iman ile ölen mü’minlerin cennete gireceğinin müjdelendiği mübarek bir gecedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.