Miraç Kandili Için Dua

By | March 1, 2022

Miraç Kandili Için Dua. Miraç gecesi, duaların geri çevrilmediği bir gecedir. Mi̇raç kandi̇li̇ gecesi̇ süte okunacak dualar neler di̇yanet?

En yeni ve en güzel Miraç Kandili mesajları Whatsapp
En yeni ve en güzel Miraç Kandili mesajları Whatsapp from www.risalehaber.com

Şubat ayının sonlarına doğru müslümanların yoğunlaştığı konulardan biri miraç kandili oldu. Beş vakit namaz farz kılınmıştır. Miraç kelime anlamı itibariyle göğe çıkma, yükselme anlamlarına gelir.

Bugün Mübarek Gecelerden Miraç Kandili Idrak Edilecek.

Miraç kelime anlamı itibariyle göğe çıkma, yükselme anlamlarına gelir. Peygamberimize (s.a.v) “peygamberlerden hiçbiri sen’den evvel, ümmetlerden hiçbiri de sen’in ümmetinden evvel cennete girmeyecektir!” müjdesi verilmiştir. Miraç kandili mesajlarını resimli ve güzel kutlama sözleri ile birlikte hazırladık.

Şimdi Sizler Için Recep Ayının 27.

Miraç kandilin de dua ederken bir çoğumuzun bazı sıkıntılardan kurtulmak yada maddi yönden dua etmekten önce kesnlikle ahiretiniz için öncelik olsun. Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun. Miraç gecesinde okunacak duaları nihat hatipoğlu hocadan türkçe olarak hazırladık.

Şubat Ayının Sonlarına Doğru Müslümanların Yoğunlaştığı Konulardan Biri Miraç Kandili Oldu.

Miraç gecesi dilekleriniz için namazdan sonra bol bol dua edin. *konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın aminler,mübarek akşamdır, gelin ey. İsra ve miraç hadisesi, hicretten 18 ay.

Mi̇raç Kandi̇li̇ Gecesi̇nde Okunacak Dua.

Miraç kandili ibadetleri, müslümanlar tarafından manevi heyecanla beklenen miraç kandili'nin gelmesiyle gündemde yer aldı. Peki miraç kandili’nde okunacak dualar ve ibadetler nelerdir? Miraç kandili, peygamber efendimiz (s.a.s)'in semaya yükselerek allah (c.c) ile görüşerek ümmetine 5 vakit farz namazı müjdelediği mucize gecedir.

Miraç Gecesi Edilebilecek Dua :

Miraç kandili'ni ibadetle geçirmenin sevabı çok büyüktür. Miraç kandil duası camilerde cemaatle kılınan akşam ve yatsı namazları ve okunan kur’ân”larla kıvamını bulan ruhlar, daha sonra evlerine çekilmeli, evlerindeki miraç kandili gecesi duaları (miraç kandili yapılacak. İşte kandil gecesi okunabilecek türkçe dualar;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *